KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12969257
nr 1296 9257
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Färgkrita, Köksinteriör, Hemmansö. Signerad, daterad 1959. Bladets mått: 46x55 cm
Kondition: slitage
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
600 kr
måndag 9 december 2019
kl 18:15:13
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell